Wybory do samorządu 2023

święto demokracji w naszej szkole

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 🎓

“Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają… Żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał. Żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności. To nie tylko praca, ale i walka… w obronie porządnych, dzielnych i słabych…”
Janusz Korczak

Dzień 27 października był świętem demokracji w naszej szkole – odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Społeczność szkolna wzięła udział w głosowaniu na przewodniczącego i zastępcę przewodniczącego samorządu. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, której głównymi punktami były: spotkanie dwunastu kandydatów z uczniami klas 1-3, debata z udziałem klas 4-8.

Miło nam poinformować, że w głosowaniu największą liczbę głosów uzyskał Piotr Frąckiewicz z klasy 6a i tym samym został przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/24.
Zastępcą przewodniczącego został Tomasz Głuszak, również z klasy 6a.
Gratulujemy!
Piotra i Tomka będą wspierać przewodniczący poszczególnych klas.

Wspaniałą wiadomością jest także to, że opiekunem Samorządu Uczniowskiego został pan Jakub Tymiński.

Aktywny udział w wyborach to świetna lekcja demokracji. Pokazujemy Uczniom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy w ten sposób do wyrażania własnego zdania.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy nowemu samorządowi i życzymy radosnej, owocnej współpracy i realizacji wszystkich planów.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne