Podsumowanie roku 2023/2024

Świętowaliśmy sukcesy naszych Uczniów!

Szanowni Państwo,

w imieniu swoim a także nauczycieli języka angielskiego i hiszpańskiego serdecznie DZIĘKUJĘ Państwu za współpracę oraz nieocenione wsparcie w tym roku szkolnym.

Za nami wiele wspaniałych wydarzeń, projektów, konkursów i wycieczek. Rok szkolny 2023/2024 zaczęliśmy fantastycznym wyjazdem do Krakowa i Energylandii a także do parku rozrywki Mandoria. Zorganizowaliśmy także kilka dni tematycznych i projektów takich jak Fiesta Latina, American Day czy St. Patrick’s Day. Młodsi uczniowie przez cały rok wytrwale zbierali podpisy za porozumiewanie się w języku angielskim. Natomiast najstarsza klasa naszej szkoły, klasa 8, dwukrotnie wyjechała na zagraniczne wycieczki, do Berlina oraz do Pragi.
Nie mogę tu także nie wspomnieć o konkursach z języka angielskiego, w których wysokie wyniki naszych uczniów nie raz sprawiały, że zaniemówiliśmy. Statystyki mówią same za siebie.

EDI PINGWIN
*język angielski
W konkursie wzięło udział 71 uczniów klas 4-8 naszej szkoły a średnia jaką osiągnęli to 88.33%! 31 uczniów otrzymało w konkursie tytuł laureata, a dodatkowo, aż 20 uczniów uplasowało się na miejscach od 6-10 co zapewniło im dyplomy wyróżnienia.
*język hiszpański
Średni wynik naszych uczniów to 71.67%. 5 uczniów otrzymało tytuł laureata a 6 dyplom wyróżnienia.

OLIMPUS
W Olimpusie z języka angielskiego wzięło udział 87 uczniów z klas 4-8 a średnia jaką osiągnęli to 75%! 42 uczniów otrzymało w konkursie tytuł laureata co stanowi prawie połowę wszystkich biorących udział w konkursie.

GALILEO
*język angielski
Wzięło w nim udział 68 uczniów z klas 4-8. Osiągnęli oni średnią wynoszącą 82,69%! Aż 50 uczniów, czyli prawie 75% uczestników konkursu otrzymało tytuł laureata a 9 uczniów uzyskało dyplomy wyróżnienia za miejsca 11-15.
*język hiszpański
Konkurs dedykowany był klasom 7-8. Z naszej szkoły 17 uczniów wzięło w nim udział i aż 13 wywalczyło tytuł laureata lub wyróżnienie!

OLIMPUSEK 1-3
W konkursie Olimpusek z języka angielskiego wzięło udział 57 uczniów klas 1-3 naszej szkoły, a średnia jaką osiągnęli to 78.10%! 18 uczniów otrzymało w konkursie tytuł laureata.

Dodatkowo, dwóch uczniów naszej szkoły zajęło wysokie (1 i 3) miejsca w powiatowym konkursie The Spelling Bee a uczeń klasy 8 uzyskał tytuł laureata Konkursu Kuratoryjnego zwalniający Go z konieczności pisania egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. Miejsce pierwsze w konkursie ‚Ele en corto’ zdobyli także chłopcy z klasy 8, którzy nakręcili własny film krótkometrażowy w języku hiszpańskim. W nagrodę, mogli spędzić tydzień ucząc się i mieszkając u hiszpańskiej rodziny w pięknej Salamance.

Jeszcze przed Zieloną Szkołą nasi uczniowie podeszli także do egzaminów zewnętrznych Cambridge. Wiem od pań egzaminatorek, że rozmowy z uczniami naszej szkoły były czystą przyjemnością. Otrzymaliśmy już też pierwsze wyniki, które potwierdzają ogrom pracy jaką wykonali nasi podopieczni.

Sami Państwo widzicie, że był to rok pełen sukcesów, zabawy i wzruszeń. Kolejny już rok, podczas którego nasi uczniowie poczynili ogromne postępy językowe co jeszcze bardziej motywuje nas do działania i zapewniania jak najlepszych warunków do nauki języka angielskiego.

Wszystko to zasługuje na wielkie świętowanie, które my zaczęliśmy z klasami 4-8 już wczoraj wspólnym wyjściem na lody zaraz po rozdaniu dyplomów i nagród. Dzisiaj na wizytę w lodziarni wybrali się także nasi młodsi uczniowie z klas 1-3. Uśmiechy dzieci potwierdziły, że był to idealny pomysł na dobre zakończenie tego roku szkolnego.

Na koniec dodam tylko YOU ARE SUPER BOMBASTIC FANTASTIC!

Z poważaniem,
Meggie Rawicz- Mańkowska
Dyrektor ds. Dwujęzyczności