The Spelling Bee

szkolny konkurs angielskiego

Nasi uczniowie odnoszą ogromne sukcesy w konkursach z języka angielskiego. Ostatnio przedstawiliśmy wielu laureatów w klasach 4-8. Tym razem, chcielibyśmy pochwalić się osiągnięciami naszych młodszych uczniów z klas 1-3, którzy wzięli udział w pierwszej edycji szkolnego konkursu z języka angielskiego ‚The Spelling Bee’.

Formuła konkursu jest bardzo dobrze znana na całym świecie a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Zadaniem uczniów jest poprawne przeliterowanie wyczytanych kolejno słów. Potrzebna jest oczywiście znajomość angielskiego alfabetu, ale także bogaty zasób słownictwa i pełne skupienie.
Wszyscy, którzy podjęli się wyzwania poradzili sobie świetnie.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów i aż 5 z nich przeliterowało wszystkie wylosowane słowa bezbłędnie. Na miejscu drugim z jednym tylko błędem mamy 4 uczniów, natomiast na miejscu trzecim, 8. Byli to uczniowie, którzy niepoprawnie przeliterowali tylko jedno z 5 słów.

Poniżej lista zwycięzców:
Miejsce 1:
Nika Kiknavelidze, klasa 1
Kacper Gutkowski, klasa 2
Wiktor Obersztyn, klasa 2
Jan Rykowski, klasa 2
Konstanty Wołosiewicz, klasa 3b

Miejsce 2:
Anna Kozłowska, klasa 2
Wiktoria Rawa, klasa 3a
Natan Jasionek, klasa 3a
Filip Rodrigues, klasa 3b

Miejsce 3:
Miłosz Bohdanowicz, klasa 1
Maksymilian Koza, klasa 1
Helena Morycińska, klasa 2
Róża Nowaczewska, klasa 2
Kaja Rogalska, klasa 3a
Franciszek Koza, klasa 3a
Zofia Michniewska, klasa 3b
Aleksander Pawlus, klasa 3b

Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się tego niełatwego zadania i przez ostatnie dwa miesiące przygotowywali się do konkursu. Zapisywanie słów na lekcjach angielskiego będzie już na pewno ‚easy- peasy’.

Biorąc pod uwagę to jak nauka literowania poprawi umiejętność pisania oraz pozytywne emocje jakie wywołał u naszych uczniów konkurs, jesteśmy pewni, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja!

Language Department