The Spelling Bee

finał konkursu

We wtorek, 12 marca br. w Szkole Międzynarodowej w Warszawie odbył się finał konkursu “The Spelling Bee”, w którym wzięło udział 4 reprezentantów naszej szkoły. Konkurs ten adresowany jest do uczniów klas 4-8 powiatu warszawskiego i został wpisany na listę konkursów Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Finaliści konkursu zostali wyłonieni podczas szkolnych eliminacji i godnie reprezentowali swoje klasy. Chcielibyśmy podkreślić, że zadanie nie było łatwe, ponieważ słowa, które należało przeliterować okazały się niezwykle wymagające i niekiedy podchwytliwe a konkurencja zacięta. Tym bardziej, z wielką dumą chcielibyśmy ogłosić, że dwóch z czterech naszych uczniów znalazło się na podium a dwóch pozostałych tuż za nim. Mamy nawet pierwsze miejsce!

Bartosz Padewski kl.8- I miejsce
Mateusz Kozłowski kl.7- III miejsce
Inga Caine kl.5- IV miejsce
Stanisław Kapłon kl.6- IV miejsce

Ponieważ konkurs znajduje się w wykazie konkursów MKO, Bartosz oraz Mateusz zagwarantowali sobie już dodatkowe punkty w rekrutacji do wymarzonego liceum!

Serdecznie gratulujemy finalistom tak wspaniałych wyników! Jesteśmy przepełnieni wielką dumą i radością, że możemy pracować z tak zdolnymi młodymi ludźmi!

Takie sukcesy zasługują na świętowanie, dlatego tuż po konkursie, uczniowie wybrali się na słodkie co nieco, aby wymienić się wrażeniami i wspólnie celebrować swoje wspaniałe osiągnięcia.

Language Department