St. Patrick’s Day

kolejny rok z rzędu świętujemy w naszej szkole

Kultura obszaru anglojęzycznego to bardzo ważna część nauki języka angielskiego. Wierzymy, że im lepiej nasi uczniowie poznają kulturę tych krajów i im bardziej ją polubią, tym chętniej będą starać się pracować nad swoimi umiejętnościami językowymi.

W imię tej zasady, kolejny rok z rzędu świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. W czasie wydarzenia uczniowie brali udział w zajęciach kulturowych, podczas których poznali słownictwo, historię św. Patryka oraz tradycje i zwyczaje panujące obecnie w krajach, w których ten dzień jest wielkim wydarzeniem. Uczniowie wzięli udział w quizach, śpiewali piosenkę pt. ‚Have you ever seen a leprechaun’ a nawet podjęli się napisania wiersza!

Jedną z najpopularniejszych postaci związanych z tym dniem jest irlandzki skrzat zwany ‚leprechaun’, który według legendy ukrył wiaderko ze złotem na końcu tęczy. Nasi młodsi uczniowie zaprojektowali i stworzyli bardzo kreatywne pułapki, aby te małe skrzaty złapać.

Nie obyło się również bez pysznych zielonych i tęczowych słodkości a wszędzie można było zauważyć koniczynki, które są symbolem tego dnia.

Language Department