St. Patrick’s Day 4-8

Dzień Świętego Patryka

W naszej szkole obchodziliśmy z klasami 4-8 Dzień Świetego Patryka, patrona Irlandii.

Ponieważ Irlandia to kraj anglojęzyczny nasi uczniowie wzięli udział w aktywnościach, podczas których ćwiczyli swoje umiejętności językowe a także poznawali tradycje związane z tym dniem.

Każda klasa rozwiązała zadania gramatyczno-leksykalne w formie Escape Room’u. Następnie odbył się pokaz mody pt. ‚Who’s the greenest of them all?’. Na podium znaleźli się:
Miejsce 1: Stanisław Niemczyk, klasa 7
Miejsce 2: Wiktor Wilim, klasa 4
Miejsce 3: Zuzanna Łytkowska oraz Julia Zduńczyk, klasa 7

Kiedy emocje po pokazie trochę opadły, klasy wystartowały w QUIZie sprawdzającym ich znajomość tradycji związanych z Dniem Świętego Patryka.

Po QUIZie przyszedł czas na gry ruchowe. Uczniowie próbowali wrzucić jak najwiecej złotych monet, aby zgarnąć pełny ‚pot of gold’, przebijali balony, aby znaleźć i ułożyć poprawnie wersy wiersza a także poszukiwali fantów podczas ‚scavenger hunt’.

Nie mogło obyć się też bez irlandzkiego tańca oraz zielonych przekąsek przygotowanych przez naszych uczniów, które można było kupić na naszym ‚green food fair’ za kolorowe koniczyny.

Atmosfera podczas całego wydarzenia była cudowna. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, aby od razu dostrzec jak bardzo nasi uczniowie zaangażowali się w udział w tym wydarzeniu. Wszechobecny kolor zielony i dobre nastroje towarzyszyły nam przez cały dzień.

Language Department