Salamanca trip 2023

Wycieczka klasy 7

Uczniowie klasy 7 wybrali się na wycieczkę do Salamanki. Wzięliśmy udział w kursie języka hiszpańskiego. Było trochę gramatyki i trochę konwersacji, aby mogli doskonalić swoje zdolności językowe na każdym polu. Oprócz tego nauczyli się podstawowych kroków salsy i bachaty, w trakcie zajęć tanecznych, a także przygotowali hiszpańską tortilla de patatas, podczas warsztatów gotowania. Wszyscy spróbowaliśmy chocolate con churros i zwiedziliśmy piękną Salamankę: lokalne muzea, katedry, jaskinię Salamanki i ogród Kaliksta i Melibei. Wybraliśmy się też na całodniową wycieczkę do Segowii i Awili.

Podczas całego tygodnia uczniowie ćwiczyli używanie języka hiszpańskiego w codziennych sytuacjach. Na zakończenie wzieli udział w grze terenowej Gincana, gdzie musieli odpowiadać na pytania związane z Salamanką. Gdy nie znali odpowiedzi, pytali napotkanych hiszpanów o odpowiedzi. Niesamowite było, z jaką łatwością przyszło im wykonanie tego zadania!
Były też przerwy na zabawy w parkach, a nawet mecz polska-hiszpania, który rozegrani nasi dzielni chłopcy!
To był bardzo udany wyjazd, pełen pozytywnych emocji i udowadniający, że nasi mądrzy uczniowie potrafią nie tylko posługiwać się znakomicie językiem angielskim, ale także radzą sobie świetnie z językiem hiszpańskim!