Pozdrowienia z Berlina

Licealiści witają z Berlina

Już ponad 24 godziny jesteśmy w Berlinie 👉🏼 największym pod względem liczby mieszkańców miastem Unii Europejskiej. Uczniowie poznają to miasto z każdej strony.

Najpierw uczniowie poznawali historię Berlina. Od najstarszego osadnictwa, poprzez panowanie branderburskie i czeskie, stolice Królestwa Prus, aż po czasy współczesne. Uczniów szczególnie interesował podział Berlina murem berlińskim. Później przyszła pora na wielokulturowość Berlina, w którym od setek lat mieszkali Francuzi, Polacy, Czesi, Duńczycy czy Litwini. Podział Berlina po wojnie dodał jeszcze aspekty amerykańskie, francuskie, brytyjskie i radzieckie, a obecnie na każdym kroku widać Turków, czy przedstawicieli innych krajów mieszkających tu od lat.
Jeśli mówimy o wielokulturowości i społeczności tureckiej w Berlinie to nie można ominąć kebabów. Skosztowaliśmy berlińskiego kebaba, ale także amerykańskie donuty.

W kolejnym dniu wybraliśmy się na Wyspę Muzeów. Tu szczególnie skupiliśmy się na historii starożytnej. Poznawanie tajemnic starożytnych imperiów Egiptu, Grecji i Rzymu doskonale pasowało do właśnie czytanych przez uczniów mitów greckich. Szczególnym punktem było popiersie Nefertiti – Wielkiej Małżonki Królewskiej faraona Echnatona. Młodzież wyraźnie zainteresowała się historia i kultura Berlina, ale z niecierpliwością wyczekuje przedstawienia Blue Man Group.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 👉🏼 wykonanej głównie przez Uczniów 👇