Mikołajki 2020

Świętujemy w szkole podstawowej

Mikołajki online też mogą być radosne! Każda klasa w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej świętowała ze swoimi Wychowawcami.

Klasa 1A przygotowywała przepiękne mikołajowe obrazy, mając przy tym ogromną zabawę i radość podczas zajęć plastycznych.

Klasa 1B – uczniowie poznali prawdziwą historię Świętego Mikołaja. Dowiedzieli się, jakim był dzieckiem, czym się zajmował i jak traktował innych ludzi. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, skąd wziął się zwyczaj obdarowywania innych prezentami w Wigilię Bożego Narodzenia. Dzieci obejrzały film o św. Mikołaju, czytały o nim wiersze i zastanawiały się, czym one mogłyby go obdarować. Mali artyści stworzyli też portrety Świętego Mikołaja.

Klasa 2 – uczniowie namalowali obrazy, które przedstawiają ich świąteczne spotkania ze świętym Mikołajem. Wspólne malowanie było okazją do rozmowy o mikołajkowych zwyczajach i wymarzonych prezentach. Te piękne obrazy, razem z dziećmi, czekały na Mikołaja w wyjątkową, grudniową noc.

Klasa 3 przygotowywała na lekcji mikołajkowe skrzaty, które przepięknie ozdobią domu w czasie Świąt.

Klasa 4 świętowała przy ozdobionych pokojach dzieci, w których prezentowali swoje prace wykonane dla koleżanek i kolegów z klasy. Każdy miał swoje ulubione przekąski, które umiliły wszystkim mikołajkowy czas przed ekranem.

Klasa 5 wspólnie ubrała e-choinkę i rozpakowała mikołajkowe prezenty podczas mikołajkowych zajęć z Wychowawcą.

Klasa 6 wspólnie przygotowała czekoladę na gorąco, spędzając ten czas z komputerem w kuchni. Specjalny przepis, podany przez Wychowawcę, sprawił uczniom dużą radość!

Klasa 7 uczciła ten dzień tuż przed egzaminem Cambridge. To mikołajkowe spotkanie pomogło wszystkim w odstresowaniu.

Zapraszamy do obejrzenia mikołajkowej galerii zdjęć 🙂