Matura z języka angielskiego

Uśmiechnięci, bez żadnych obaw, pewni siebie!

Nasi abiturienci* pisali dzisiaj egzamin maturalny z języka angielskiego. Są ekspertami w tym zakresie, więc nie dziwi, że podeszli do tego egzaminu pewni siebie, uśmiechnięci, bez żadnych obaw. Życzymy podobnej radosnej atmosfery nie tylko podczas kolejnych egzaminów maturalnych z maturą rozszerzoną z języka angielskiego i dwujęzyczną włącznie, ale podczas wszelkich życiowych wyzwań jakie są przed wciąż jeszcze naszymi uczniami.

To dobry moment, aby wszystkim kolejny raz pogratulować. Każdy wzniósł swój poziom angielskiego na wyżyny, a dowodem na to będą nie tylko zapewne wspaniałe wyniki na maturze (o czym jestem przekonana), ale także certyfikaty Cambridge, które każdy z uczniów wynosi jako trofea z naszego liceum. Niektórzy uczniowie odebrali je właśnie dziś. Zdecydowanie te certyfikaty czy to na poziomie C1 czy C2 będą elementem wyróżniającym naszych uczniów, ułatwiającym im dalsze wybory, edukację i pracę.

*Abiturient to uczeń szkoły średniej dopuszczony do matury. Słowo to pochodzi z łaciny i oznacza „mający odejść”. Tak więc trochę smutno, ale radośnie, bo za chwilę już jako absolwenci odejdziecie, ale gdziekolwiek będziecie zachowajcie tę atmosferę radości i pewności siebie z dnia dzisiejszego.

Meggie Rawicz-Mańkowska

Dyrektor ds. Języków Obcych