Lider z angielskiego!

Nasze Liceum jest liderem w zakresie nauki języka angielskiego!

Zawsze najbardziej wymierną oceną osiągnięć naszych uczniów w zakresie nauki języka angielskiego są zewnętrzne egzaminy Cambridge. Mają one te same standardy na całym świecie. Nasze szkoły są liderami w zakresie egzaminów Cambridge. Dzięki naszej pozycji, niektóre egzaminy możemy organizować w siedzibie naszych szkół. Unikalne jest także zdawanie egzaminów na poziomie C2 przez naszych licealistów. Jest to doceniane przez przedstawicieli Cambridge w Polsce i 19 września nasza szkoła została zaproszona na specjalną Galę „We Are The Champions” w Ambasadzie Wielkiej Brytanii. Nasze Liceum reprezentowali uczniowie klasy IV. Zostaliśmy wyróżnieni jako lider w skali ogólnopolskiej.

Innym sposobem oceny osiągnięć naszych licealistów jest porównanie wyników uzyskanych podczas egzaminu maturalnego.

30 naszych licealistów uzyskało średnią 98% (98% w egzaminie pisemnym i 99% w egzaminie ustnym). Taki wynik (biorąc pod uwagę średnią z egzaminów pisemnego i ustnego) plasuje naszą szkołę w pierwszej piątce liceów w województwie warszawskim! Aż 14 naszych licealistów na 30 zdających uzyskało wynik 100%.

Jest to kolejny sukces Naszego Liceum, bo w 2022 pod względem średniego wyniku z matury z angielskiego Nasza Szkoła zajmowała 13 miejsce w województwie.

Wyniki można analizować pobierając tabelę ze strony
https://bip.oke.waw.pl/publikacje/podglad.php?id_publikacji=554

Średnia dla Polski to 85%, dla województwa mazowieckiego 82% a dla naszego powiatu warszawskiego zachodniego 88% w dużej mierze dzięki naszej szkole.
Warto zaznaczyć, że wszyscy nasi abiturienci zdawali albo angielski na poziomie rozszerzonym (B2) albo dwujęzycznym (C2). W całym naszym powiecie jedynie licealiści z naszej szkoły zdawali maturę na poziomie dwujęzycznym z języka angielskiego.

Trzecim sposobem praktycznie weryfikującym poziom jest fakt, że nasi absolwenci dostali się do wszelkich wybranych uczelni, w tym także do uczelni zagranicznych (m.in. USA, Dania, Holandia) oraz programów anglojęzycznych na uczelniach w Polsce.

Meggie Rawicz-Mańkowska Dyrektor ds. Języków Obcych