Hello from London

Za nami dwa dni atrakcji

Nasi uczniowie z klasy 8 oraz z klas 1,2 i 3 Liceum spędzają swój czas w Londynie. Za nami dwa dni atrakcji. Udało nam się już odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, które było naszym pierwszym przystankiem w tej metropolii. Po wizycie w muzeum uczniowie wykorzystali chwilę wolnego czasu na samodzielny wybór i zakup jedzenia, co wymagało interakcji z Londyńczykami. Zostaliśmy też ulokowani u rodzin goszczących, gdzie mamy okazję posługiwać się angielskim w codziennych sytuacjach. Nasi uczniowie radzą sobie fantastycznie!
Dzień drugi spędziliśmy w większości na świeżym powietrzu. Był bardzo intensywny, ale stworzyliśmy piękne wspomnienia, które na pewno nie raz wywołają uśmiech na twarzach naszych uczniów.
Zobaczyliśmy m.in. Parlament Brytyjski wraz z Big Benem, Westminster Abbey, Buckingham Palace i zmianę straży, Picadilly Circus, Chinatown, National Gallery, Trafalgar Square. Nie obyło się też bez wizyty w M&M’s i Lego Store. Udaliśmy się również na Tower Bridge a następnie na Garden at 120 skąd podziwialiśmy miasto z 15.stego piętra. Zakończyliśmy nieco naukowo, ponieważ zgłębialiśmy wiedzę o astronomii w Królewskim Obserwatorium Greenwich. Najwytrwalsi przeszli też tunel pod Tamizą.
Towarzyszyła nam pani przewodnik, która podzieliła się z nami bardzo interesującymi ciekawostkami na temat Londynu, rodziny królewskiej i kultury brytyjskiej.
Pani Przewodnik była pod wielkim wrażeniem poziomu angielskiego naszych uczniów. Bardzo doceniła fakt, że wszyscy porozumiewamy się po angielsku i nikt nie ma bariery językowej. Jesteśmy bardzo dumni patrząc na naszych uczniów i to z jaką łatwością komunikują się z ludźmi w kraju anglojęzycznym.
Przed nami kolejny długi dzień, na pewno podzielimy się z Wami naszymi przygodami!