El bien siempre regresa

gala konkursu ¡ELE en corto!

Piątek 16 grudnia obfitował w wiele pozytywnych emocji związanych z Kiermaszem Świątecznym, ale także stał się ważnym dniem i ogromnym sukcesem dla uczniów z klasy 7 👉🏼 Juli, Stasia i Zuzi. Tego dnia bowiem odbyła się finałowa gala ogólnopolskiego konkursu ¡ELE en corto! organizowanego przez Consejería de Educación (Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii).

Konkurs polegał na nagraniu krótkiego filmu odnoszącego się do kultury Hiszpanii. Tym samym nasi kreatywni uczniowie przygotowali film o bezdemnym Samuelu, który otrzymuje od pewnej kobiety – Carmen los na Świąteczną Loterię, która odbywa w Hiszpanii 22 grudnia. Samuel wygrywa główną nagrodę, co sprawia, że wychodzi z biedy i staje się bogatym przedsiębiorcą. Losy Samuela i Carmen splatają się ponownie po wielu latach. Samuel chcąc odwdzięczyć się kobiecie za pomoc postanawia opłacić operację, która ratuje jej życie. Bo wszyscy wiemy, że El bien siempre regresa – dobro zawsze powraca.

Film tak się spodobał się jury, że nasi uczniowie dotarli do finałowej trójki! 🥰 W rezultacie osiągnęli drugie miejsce na podium.👏🏼👏🏼👏🏼 Jest to ogromny sukces, bo był to konkurs ogólnopolski, a konkurencja była bardzo duża.

A jak Państwu się podoba film naszych uczniów? Zapraszamy na krótki seans ☺️