Dalszy kierunek kształcenia

TRUDNE DECYZJE! JAKA UCZELNIA? JAKI KIERUNEK?

Uczniowie naszego liceum stają przed istotną decyzją wyboru dalszego kierunku kształcenia. Pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Jak się ma wybór rozszerzenia w liceum do dalszego wyboru studiów? Czy lepiej wybrać uczelnię w Polsce czy za granicą? Lepiej publiczną czy może jednak prywatną? A przede wszystkim jaki kierunek wybrać? Czy muszą to być studia wyższe, a jeśli tak czy lepiej licencjackie czy jednolite magisterskie? No i na ile taki wybór kierunku studiów determinuje całe nasze późniejsze życie, to czym się zajmujemy, w jakim zawodzie pracujemy?

Aby ułatwić naszym uczniom i ich rodzicom podjęcie właściwych decyzji zorganizowaliśmy spotkanie z naszym mentorem dr Grzegorzem Rawicz-Mańkowskim, wykładowcą na uczelniach w Polsce i za granicą.

Dr Rawicz przedstawił szereg istotnych faktów wspomagających podjęcie tej decyzji, jakich błędów unikać a o czym pamiętać i czego się nie bać. Spotkanie zostało bardzo dobrze przyjęte przez uczniów i ich rodziców.

Serdecznie dziękuję Rodzicom, że zawsze podczas projektów szkolnych jesteście obecni.

Panu dr Grzegorzowi Rawicz pięknie dziękuję za poprowadzenie wykładu i wsparcie merytoryczne, na które zawsze możemy liczyć.