Cambridge English YLE

Pre-A1 Starters, A1 Movers oraz A2 Flyers

2 kwietnia bieżącego roku, po kilkumiesięcznych przygotowaniach, uczniowie klas 4, 5 oraz 6 przystąpili do egzaminów Cambridge English YLE na poziomach Pre-A1 Starters, A1 Movers oraz A2 Flyers. Testy Cambridge English YLE przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat a ich poziom trudności dostosowany jest do skali CEFR.

Testy te są w pełni przystosowane do psychologicznych i psychospołecznych uwarunkowań dzieci. Każdy uczeń, który przystąpi do egzaminu może otrzymać maksymalnie 5 tarcz z każdej części testu, w sumie maksymalnie 15 tarcz za cały egzamin. Testy YLE nie są oceniane w kategoriach: zdany/niezdany, na certyfikacie widnieje liczba tarcz otrzymana przez dziecko z każdej części testu.

Podczas przygotowań do egzaminu uczniowie cały czas uczą się praktycznego języka i rozwijają swoje umiejętności językowe.

Jak wyglądają egzaminy YLE?
Egzaminy składają się z trzech części: Reading and Writing, Listening oraz Speaking. Oznacza to, że sprawdzane są tu wszystkie cztery umiejętności językowe – czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

Celem testów Cambridge English dla najmłodszych jest pokazanie uczniom, co już potrafią. Pierwszy z trzech testów umożliwia dzieciom zrozumienie podstawowego angielskiego w internecie, książkach, filmach i piosenkach. Drugi z testów pomaga zrozumieć dłuższe zdania i uczy jak rozpocząć rozmowę na proste tematy. Natomiast trzeci pomaga przy stawianiu pierwszych kroków w samodzielnym pisaniu i mówieniu po angielsku.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie.
Language Department