Academic Performance Review

Indywidualne spotkania w Liceum

Na początku listopada mieliśmy okazję spotkać się indywidualnie ze wszystkimi uczniami, którzy przygotowują się do napisania egzaminu FCE w tym roku szkolnym. Przed spotkaniem uczniowie mieli za zadanie dokonać samoanalizy swojej pracy i zaangażowania na lekcjach języka angielskiego. Ocenie podlegały wszystkie umiejętności sprawdzane na egzaminie Cambridge:

  • czytanie, słuchanie,
  • gramatyka,
  • słownictwo,
  • pisanie oraz mówienie.

 

Uczniowie dokonali samooceny w oparciu o wyniki egzaminu próbnego, a także pracę na zajęciach i bieżące oceny. Rozmowy przebiegały w miłej atmosferze, uczniom często towarzyszyli wspierający rodzice. Nasi uczniowie prowadzili spotkanie, opowiadali o swoich mocnych stronach, a także o umiejętnościach, nad którymi chcieliby szczególnie popracować. Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów, jak rozwijać swoje umiejętności w czasie wolnym: czytanie książek, czasopism i artykułów w Internecie, słuchanie podcastów, oglądanie filmów i seriali w oryginalnej wersji językowej, przygotowywanie fiszek z nowym słownictwem, rozmawianie po angielsku z rodziną i przyjaciółmi.

Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję się z Wami spotkać, drodzy Rodzice i Uczniowie. Zachęcamy Was do wprowadzenia w czyn Waszych pomysłów i życzymy dużo sukcesów w tym roku szkolnym! A tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu na kanale Youtube (poniżej).

Language Dept.