A2 KEY

for Schools

16 marca bieżącego roku, po kilkumiesięcznych przygotowaniach, uczniowie klasy siódmej przystąpili do egzaminu A2 KEY for Schools. Egzamin ten pokazuje, że uczeń zna angielski na poziomie podstawowym i potrafi brać udział w zwykłej, typowej rozmowie wymagającej prostej i bezpośredniej wymiany informacji na znane tematy, a także radzić sobie w bardzo krótkich rozmowach towarzyskich.

A2 KEY for Schools sprawdza wszystkie cztery umiejętności językowe – czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

Podczas przygotowań do egzaminu uczniowie cały czas uczą się praktycznego języka i rozwijają swoje umiejętności językowe oraz przygotowują się do kolejnego z egzaminów – B1 Preliminary, a następnie B2 First.

A2 Key for Schools potwierdza, że uczeń potrafi:
1. zrozumieć podstawowe wyrażenia i zwroty językowe
2. pisać krótkie i proste notatki lub wiadomości oraz listy prywatne
3. w prosty sposób opisać swoją rodzinę, innych ludzi, warunki życia, swoje wykształcenie, swoją obecną i poprzednią pracę
4. radzić sobie w bardzo krótkich rozmowach towarzyskich.

Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?
1. Uczeń zdobywa międzynarodowy certyfikat, rozpoznawalny na całym świecie
2. Uczeń poszerza swoje perspektywy zawodowe
3. Uczeń pokazuje, że posiada umiejętności językowe wystarczające do porozumiewania się w codziennych sytuacjach

Jak wygląda egzamin?
Egzamin A2 Key for Schools trwa ok. 2 godziny i składa się z trzech części: Reading and Writing, Listening oraz Speaking.
Zdobycie wysokiej liczby punktów w każdej z tych części nie jest prostym zadaniem jednak nasi uczniowie mają 100% zdawalność a wielu z nich zdaje z wyróżnieniem. Jesteśmy dumni z tego faktu i z niecierpliwością czekamy na tegoroczne wyniki!