London Eye & Madame Tussaud

Ostatni dzień w Londynie

Good morning!
Obudziło nas dzisiaj piękne słońce i jesteśmy gotowi na nasz ostatni dzień w Londynie.

Wczorajszy dzień był niesamowicie ekscytujący. Zaczęliśmy od podziwiania panoramy miasta z London Eye. Popłynęliśmy też w rejs po Tamizie z przewodnikiem, który opowiadał nam o budynkach i mostach, które mijaliśmy. Poznaliśmy angielskie poczucie humoru, którego sporą dawkę pan przewodnik nam zaserwował. Następnie, żeby na chwilę oderwać się od miejskich krajobrazów odwiedziliśmy Sealife Aquarium. Był to bardzo relaksujący spacer wśród morskich stworzeń.
Kolejny raz poczuliśmy się jak prawdziwi londyńczycy, gdyż jednym z naszych środków transportu było londyńskie metro czyli The tube a na lunch samodzielnie zakupiliśmy fish&chips.

Zwieńczeniem dnia drugiego był fantastyczny musical pt. ‚Back to the future’ w teatrze Adelphi Theatre. Niesamowite efekty specjalne i gra aktorów wywołały w nas wszystkich bardzo pozytywne emocje. Przesłanie ‚You can do anything if you put your mind to it’ uważamy za bardzo ważne i postaramy się zastosować. Spektakl zaczynał się późno dzięki czemu mieliśmy też szansę zobaczyć Londyn nocą.

Słońce i wysoka temperatura rozpieszczały nas przez całe cztery dni naszego pobytu w Londynie i mimo że nie doświadczyliśmy angielskiej pogody jesteśmy bardzo wdzięczni, bo nic nie zakłóciło naszego zwiedzania i udało nam się zrealizować każdy zaplanowany punkt wycieczki.

W ostatnim dniu, przed wyjazdem do Brukseli wybraliśmy się na zakupy na znanej z dużej ilości sklepów Oxford Street. Jest środek października a tu już można zobaczyć przygotowania do świat Bożego Narodzenia!

Oczywiście nie mogliśmy wyjechać z Londynu bez wizyty u naszych idoli w Madame Tussauds Museum. Nasza grupa jest duża, ale ugościli nas jak należy i bawiliśmy się z nimi świetnie!

Language Department