Zajęcia dodatkowe – SP

Mundo Espańol

Każdy moment jest dobry, żeby rozpocząć naukę hiszpańskiego! W myśl powiedzenia "Zabawa to jedyna rzecz, którą dzieci traktują naprawdę poważnie". Organizuję zajęcia dla dzieci, które opierają się na dynamicznych grach i zabawach muzycznych.

więcej
Podczas zajęć dzieci zapoznają się z elementami hiszpańskiej kultury i stworzą prace plastyczne. Zapraszam serdecznie! Klasy 0-3 Prowadzący zajęcia: P. Adriana – native speaker języka hiszpańskiego. Termin: Poniedziałek 16:00-17:00

Przygoda z książką

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska.
Na zajęciach będziemy czytać teksty literatury dziecięcej, rozmawiać, odgrywać scenki dramowe i wykonywać ilustracje do książek. 

więcej
Serdecznie zapraszam! Klasy 0-3 Prowadzący zajęcia: Ilona Kuzior Termin: Wtorek 16:00-17:00

Rytmika

Jest to metoda wychowania muzycznego. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę. Zajęcia z rytmiki rozwijają umiejętności muzyczne; wspomagają procesy fizyczne oraz psychiczne, kształtują aparat fonetyczny, motorykę dużą i małą, koordynację wzrokowo – ruchowo - słuchową, skoczność, szybkość, wytrzymałość i gibkość. Zajęcia muzyczno–ruchowe będą odbywać się z akompaniamentem gitary.

więcej
Serdecznie zapraszam! Klasy 0-3 Prowadzący zajęcia: Joanna Dudek Termin: Środa 16:00-17:00

Artystą Być - warsztaty kreatywne

Zajęcia mają na celu kształtować wyobraźnię, koncentrację, kreatywne myślenie oraz cierpliwość. Będziemy poznawać różne techniki i formy plastyczne w nawiązaniu do historii sztuki. Jeśli masz ochotę malować, rzeźbić, rysować oraz eksperymentować artystycznie - zapraszam.

więcej
Klasy 0-4 Prowadzący zajęcia: Elżbieta Ptasznik Termin: Czwartek 16:00-17:30 Koszt za jedne zajęcia wynosi 35 zł.

Dzieciaki lubią zwierzaki

Zapraszam dzieci z klasy 0-3 na przyrodniczą przygodę w świecie zwierząt. Przyroda to fascynujący świat, pełen tajemnic, które dzieci z radością odkrywają. Zajęcia „Dzieciaki lubią zwierzaki” przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych, w przystępny sposób, w formie zabawy, ukażą świat zwierząt i środowiska w którym żyją.

więcej
W trakcie warsztatów dzieci poznają sylwetki wybranych zwierząt, dowiedzą się ciekawostek na ich temat i zdobędą odpowiedzi na nurtujące pytania. Dodatkowo dzięki zabawom plastycznym   i ruchowym wplecionym w naukę będą mogły poćwiczyć umiejętności, takie jak koordynacja ruchowa i spostrzegawczość, bardzo istotne na tym etapie ich rozwoju. Serdecznie zapraszam! Klasy 0-3 Prowadzący zajęcia: Joanna Trzeciak Termin: Czwartek 16:00-17:00

Magiczny ogród sztuki

Zajęcia adresowane są dla uczniów klas 1-3 i są okazją do wprowadzenia dziecka w świat sztuki poprzez poznanie wybranych arcydzieł malarstwa. Celem zajęć jest rozbudzanie w dzieciach potrzeby kontaktu ze sztuką, rozbudzanie ich wrażliwości estetycznej, ale także zachęcanie do aktywności twórczej i pobudzanie wyobraźni artystycznej.

więcej
Tematem każdych zajęć będzie jeden wybrany obraz oraz aktywność twórcza związana z omawianym tematem. Serdecznie zapraszam! Klasy 0-3 Prowadzący zajęcia: Magda Mencwel Termin: Piątek 16:00-17:00

Pływanie

Pływanie – jest popularną aktywnością rekreacyjną oraz dyscypliną sportową. Istnieje wiele stylów pływania. Do najpopularniejszych należą klasyczny, dowolny, grzbietowy, motylkowy i ze względu na prostotę, piesek. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na zajęcia dodatkowe z pływanie na których będziemy uczyć się pływać każdym stylem. Zajęcia będą dostosowane do poziomu uczestników, prowadzone będą także w formie zabaw dla najmłodszych.

więcej
Ciekawostka: Niekwestionowanym mistrzem pływania na świecie jest Michael Phelps (USA) Złoty medal Olimpijski – 23 medale Złoto medal Mistrzostw Świata – 26 medali

Prowadzący zajęcia: Karol Wróbel Termin: wtorek 16.00 -16.30 grupa zaawansowana klasy 7-8 i LO czwartek 16.00 – 16.30 grupa początkująca (kl.1-6) Miejsce: pływalnia ICDS. Wyjście ze szkoły pod opieką nauczyciela 15:45

Raz, dwa, trzy – zagrasz Ty!

Szkolny klub gier planszowych. Cotygodniowe spotkania podczas, których będziesz miał możliwość zagrania w różne gry planszowe. Sięgniemy po gry z takich kategorii jak: logiczne, imprezowe, ekonomiczne, strategiczne, kooperacyjne, przygodowe. Na zajęciach nie zabraknie gier karcianych, z planszą, z kostką, figurkami.

więcej
Uczestnicy zajęć będą mieli okazję przygotować się do turniejów i mistrzostw Polski, które będą organizowane w tym roku szkolnym. Masz swoja ulubioną grę? Przynieś i naucz innych. A może wspólnie stworzymy własną grę planszową? Termin: poniedziałek 16.00 – 17.00. Grupa docelowa: max 12 uczniów z klas 4-8 szkoły podstawowej Prowadzący: Magdalena Serafin

Kocham język polski!

Podczas naszych spotkań będziemy zgłębiali tajemne rejony zawiłości naszej ukochanej polszczyzny.Poznamy nowych bohaterów literackich, zadziwiające ciekawostki z niezwykłych biografii wybitnych polskich literatów oraz wzniesiemy się na wyżyny filozofii języka poprzez obcowanie z teorią literatury.

więcej
Nie obiecuję, że będzie łatwo! Zapewniam, że będzie ciekawie, a wartością dodaną na pewno okaże się zdobywanie przez Was laurów w różnorodnych konkursach polonistycznych. Serdecznie zapraszam! Klasy 6-8 Prowadzący zajęcia: Anna Graczyk Termin: Czwartek 16:00-17:00

Science club

What do you get by combining learning with fun?  You get science club! This is not a typical science class. In our science club, children will have hands on experiences in making their own experiments, build their own machines and more!  We are passionate about bring a love of science and learning to the children. Therefore, we are thrilled to create an environment for the children to gain the first hand experience on how knowledge changes lives. 

więcej
Klasy 4-8 Prowadzący zajęcia: Joseph Chang nativ języka angielskiego Termin: Wtorek 16:00-17:00

Grammar Activities

Zajęcia będą odbywały się a każdą środę na ósmej godzinie lekcyjnej i będą dedykowane uczniom klas IV-VI. Prowadzący  -  Wojciech Sobolewski. Na wyżej wspomnianych lekcjach skupimy się na omówieniu i utrwaleniu następujących zagadnień anielskiej gramatyki:

więcej
Erb to be Verb to be in the past Verb to have (got) There is, There are Who, what, where, how? Present Progressive Present Simple Present Progressive vs Present Simple Irregular verbs Subject Pronouns, Possessive Adjectives, Object Pronouns Prepositions of Time Adverbs od frequency Past Simple
                           

Piłka nożna

Zajęcia ruszają od  6 września tj. piątek godzina 16.00 -17.00 w hali ICDS. Uczestnicy będą spotykać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Pierwsze dwa spotkania – 6 i 9 września są darmowe. Minimalna liczba chętnych do stworzenia grupy to 8 osób. Koszt miesięczny za zajęcia to 120 zł. Płatność z góry za semestr 5 miesięczny to 600 zł, lub w dwóch ratach po 300 zł.

więcej
Całą kwotę lub pierwszą ratę należy wpłacić do 15 września, a drugą do 6 listopada. Za nieobecność na zajęciach należności nie podlegają zwrotowi. W przypadku pytań proszę bezpośredni kontakt ze mną – Karol Wróbel tel. 697-517-013

Projekt fizyka dla klas 7-8

Zajęcia mają na celu rozszerzenie programu nauczania fizyki w klasie siódmej i ósmej. Realizowane zagadnienia będą dobrane w taki sposób, aby umożliwić uczniom skuteczne przygotowanie się do konkursów fizycznych takich jak: konkurs kuratoryjny, Olimpus, Lwiątko.

więcej
W czasie zajęć realizowane będą zagadnienia z następujących działów tematycznych podstawy programowej fizyki: Wymagania przekrojowe Ruch i siły Energia Zjawiska cieplne Właściwości materii Elektryczność Ruch drgający i fale Magnetyzm Optyka Szczególny nacisk położony będzie na rozwiązywanie zadań typu konkursowego.

Zakres tematyczny zajęć będzie również uwzględniał bieżące potrzeby i zainteresowania uczniów w nich uczestniczących.

Zapraszam serdecznie Adam Piątek, nauczyciel fizyki

Projekt matematyczny dla klas 6-7

Celem zajęć dodatkowych z matematyki dla uczniów klas 6 i 7 jest pomoc tym osobom, którym matematyka sprawia problem.Będziemy dążyć do nadrobienia braków w wiedzy i umiejętnościach matematycznych, poprzez rozwiązywanie dużej ilości różnorodnych zadań, powtarzanie teorii i przypominanie sposobów radzenia sobie z zadaniami.

więcej
Zajęcia będą też dedykowane uczniom, którzy chcą brać udział w konkursach. Będą oni mogli rozwiązywać bardziej złożone zadania i problemy matematyczne. Nauczyciel: Anna Tuczyńska

MatFrajda 

To  nieszablonowe zajęcia rozwój zdolności matematycznych u najmłodszych, wsparcie w nauce młodzieży szkolnej, przygotowanie do egzaminów 8-klasisty i licealnych.

 

Karate Klub KSW SHGUN

 Wyjątkowe zajęcia z zakresu sztuk walki. Dzieci i młodzież, poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe i specjalistyczne, poprawiają swoją kondycję oraz koordynację ruchową, uczą się koncentracji, samodyscypliny, a także doskonalenia swojego charakteru. 

Zajęcia taneczne dla klas 2-4

Proponowane zajęcia to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii lekcjach tancerze będą mieli okazję poznać elementy takich tańców jak: disco dance, hip hop, taniec jazzowy, nowoczesny czy taniec klasyczny. Moim celem jest zainteresowanie uczestników różnorodnymi technikami i pokazanie ich odmian. W choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki pop każdy znajdzie coś dla siebie.

Zajęcia taneczno - kuglarskie (zaawansowane) dla klas 5-8

Proponowane zajęcia to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych i sztuki kuglarskiej. Na pełnych energii lekcjach tancerze będą mieli okazję poznać elementy takich tańców jak: disco dance, hip hop, taniec jazzowy, nowoczesny czy taniec klasyczny. Wszystkie te style wspaniale łączą się ze sztuką kuglarską używającą takich akcesoriów jak: Poi, Veils czy Hulahoop. Moim celem jest zainteresowanie uczestników różnorodnymi technikami i pokazanie ich odmian. W choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki pop każdy znajdzie coś dla siebie.

CODE_RIDERS - szkoła programowania