Dyrektor Dwujęzyczności

Meggie Rawicz - Mańkowska - dyrektor

Meggie Rawicz-Mańkowska

Chociaż początkowo studiowałam księgowość i zarządzanie, to jednak zawsze pasjonowało mnie nauczanie. Z przyjemnością wracam myślami do mojej pierwszych doświadczeń z nauczaniem języków obcych w English Medium Academy już ponad 20 lat temu. Po przyjeździe do Polski ponad 17 lat temu znalazłam swoje miejsce właśnie w edukacji od przedszkola, poprzez szkołę podstawową, gimnazjum, liceum do nauczania angielskiego dorosłych. Dało mi to możliwość dokładnego zapoznania się z procesem nauczania angielskiego w Polsce, jego słabymi i mocnymi stronami. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe w zakresie pedagogiki i nauczania języka angielskiego. 

Cieszą mnie i zawsze motywują sukcesy naszych uczniów, od tych pierwszych, gdy zaczynają wypowiadać się po angielsku, przełamując trudności, do tych poważnych jak certyfikaty FCE, Advanced czy nawet Proficiency, gdy znajomość angielskiego otwiera przed młodymi ludźmi możliwość realizacji swoich celów pasji gdzie tylko chcą, także za granicą.  

Obszarem dającym mi jednak pełne możliwości rozwoju mojej pasji jest wdrażanie, prowadzenie i stałe doskonalenie programów dwujęzyczności w szkołach, wspieranie uczniów i nauczycieli, aby angielski nie był jedynie kolejnym przedmiotem, ale jednocześnie przygodą, ciekawym doznaniem, platformą komunikacyjną i przepustką do nieograniczonych możliwości rozwoju. Dzięki współpracy z Panią Jolantą Malesą miałam okazję wdrażać dwujęzyczność w kilku szkołach, jednak dopiero w szkołach Edukacji Społecznej mam pełną możliwość realizowania mojego autorskiego, dojrzałego programu dwujęzyczności. 

Dyrektor ds Dwujęzyczności w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej oraz Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym w Łomiankach