Edukacja wczesnoszkolna i etyka

Kuzior_Ilona

Ilona Kuzior

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, wychowawcą w klasach I-III. Moją misją jest kształtowanie kluczowych kompetencji ucznia już w pierwszych latach nauki w szkole. Kompetencje te służą samorealizacji i rozwojowi osobistemu. Na co dzień dbam o to, aby szkoła była miejscem przyjaznym dzieciom, by doświadczały w niej życzliwości i serdecznego wsparcia. Zawsze staram się dostrzec indywidualne potrzeby oraz predyspozycje każdego dziecka.

Jako miłośniczka pięknej polszczyzny wpajam moim podopiecznym dbałość o ojczysty język. Na lekcjach organizuję treningi prezentacji twórczości uczniów oraz lektur. Prowadzę także zajęcia Przygoda z książką, na których dzieci rozwijają swoje pasje czytelnicze i ilustratorskie. Szczycę się tym, że wśród moich uczniów są wyróżnieni oraz laureaci ogólnopolskich konkursów i olimpiad: Alfik humanistyczny oraz Olimpusek zintegrowany.

Swoje zainteresowania wykorzystuję w pracy z dziećmi i to właśnie praca jest moją największą pasją.

Bardzo lubię teatr, książki, muzykę i taniec. Ukończyłam państwową szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Przez wiele lat trenowałam taniec towarzyski. Jestem też zaawansowaną snowboardzistką i początkującą windsurferką.

– Absolwentka wydziału prawa i administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
– Absolwentka wydziału pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z j. angielskim
– Znajomość j. angielskiego
– Certyfikat 7 nawyków skutecznego działania Coveya
– Szkolenie Ocenianie kształtujące