Programowanie stron internetowych (kl. 5-8 i Gim.)

Programowanie stron internetowych (kl. 5-8 i Gim.)

Programowanie stron internetowych (kl. 5-8 i Gim.)

 

Tworzenie stron internetowych CODE_RIDERS® to warsztaty dla dziewcząt i chłopców w wieku 10-13 lat (uczniów kl. 5-8), na których poznają i od podstaw stosują kluczowe języki/technologie tworzenia stron internetowych (tj. HTML, CSS, JavaScript, elementy grafiki komputerowej) – czyli podstawy „Web Developmentu”. Wykorzystując praktyczne przykłady i zadania, krok-po-kroku budują własną pierwszą  działającą stronę internetową (wizytówka, blog, serwis, itp.), którą publikują na serwerach coderiders.pl – dzięki czemu na bieżąco widzą efekty i postępy swoich prac, a także mogą przedstawić je światu, co daje mnóstwo satysfakcji oraz mobilizuje do dalszego rozwojuJ.

 

Podczas warsztatów, kursanci pracują indywidualnie z komputerem, w małej grupie ok. 12 osób. Poznają profesjonalne edytory i narzędzia programistyczne używanych przez profesjonalistów.

W języku HTML dzieci tworzą zawartość własnej strony, tj. treści i struktura własnej strony –  tworzą typowe elementy jak nagłówki, akapity, formularze, menu, odnośniki, przyciski itp. Uczą się jak sprawnie tworzyć zawartość dowolnego serwisu internetowego.

Poznając język CSS nadają stronie autorski unikalny wygląd i styl, uczą się jak tworzyć strony przyjazne dla oka i użytkownika oraz jak zupełnie zmienić wygląd strony w parę minut (sformatować zawartość, pozycjonować elementy, „ostylować” formularze, i wiele innych).

Następnie przy użyciu JavaScript ożywiają stronęwprowadzają interaktywność, tj. ruch i efekty wizualne (jak np. wyskakujące okienka), a także umożliwiają komunikację użytkownika ze stroną i jej autorem.

 

Elementem zajęć są również indywidualne wyzwania domowe i projekty grupowe sprawdzające umiejętności. Zachęcamy uczestników do kreatywnego wykorzystania posiadanej wiedzy w rozwiązywaniu zadań problemowych i wyzwań.

 

Zrozumiały sposób nauczania oraz wsparcie doświadczonego instruktora CODE_RIDERS sprawia, że kurs jest odpowiedni nawet dla zupełnie początkujących kursantów. Wiedza zdobyta na kursie stanowić będzie doskonałą bazę do rozwoju umiejętności w wybranym przez kursanta kierunku.

Tworzenie własnych stron internetowych daje dużo satysfakcji, uczy logicznego myślenia i wyrabia zmysł estetyczny. Jest umiejętnością przydatną i docenianą w dalszym kształceniu i na rynku pracy.

 

Programowanie Code_Riders to:

– atrakcyjne i angażujące warsztaty,

– rozwój umiejętności programowania,

– rozwój logicznego myślenia,

– radość tworzenia,

– zdobycie przydatnych i cenionych umiejętności,

– satysfakcja z postępów w nauce,

– doświadczeni instruktorzy z pasją.

Grupa docelowa: uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjum

Termin: środa, godz. 15:40-16.40 (50-60 min.), zajęcia 1x w tygodniu całoroczny kurs (10 m-cy, min. 32 spotkania w roku szkolnym) prowadzony w grupach ok. 12 osobowych. Zajęcia odbywają się 1x w tygodniu i trwają 60 min.

 

Zapisy: Zgłoszenia bezpośrednio u prowadzącego zajęcia: zapisy@coderiders.pl (podać: imię nazwisko dziecka, szkołę, tel. kontaktowy)

 

Zajęcia płatne: raty równe 150 zł/m-c, koszt kursu wynosi 1500 zł/rok szkolny lub 10×150 zł (płatności miesięczne) lub 5×290 zł (płatności dwumiesięczne). Płatności są realizowane w równych ratach z góry do 5. dnia bieżącego okresu rozliczeniowego. Cena obejmuje: prowadzenie zajęć, wyposażenie (tablety/komputery) oraz materiały i pomoce dydaktyczne wykorzystywane na zajęciach, a także możliwość odrabiania zajęć (max. 3 nieobecności).